دموي سايت ساز
تبليغات

تبليغات سايت

سايت هاي مرتبط
نظرسنجي
نظرشما در مورد سايت چيست؟
خيلي خوب
بسيار خوب
بد
اوقات شرعي
لینک های ورود
(1)localhost
اخبار برگزیده
قطعنامه اخير شوراي امنيت در خصوص برنامه‌ هسته‌اي ايرا

چهارشنبه,11 مهر 1387 ساعت 21:46:25

تعداد بازديد(12)

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، حولات مهم منطقه‌اي و بين المللي از جمله بحران قفقاز، عراق، افغانستان، لبنان، فلسطين و نقش مهم جمهوري اسلامي ايران در كمك به حل بحران‌هاي منطقه‌اي در ديدار وزير امور خارجه ايران و دبيركل سازمان ملل متحد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در اين ديدار كه در حاشيه برگزاري اجلاس سالانه مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورك صورت گرفت، منوچهر متكي با ابراز تأسف از اينكه به دليل بي‌توجهي به ريشه‌هاي مشكل فلسطين، ارائه بيش از يك صد طرح، ابتكار و قطعنامه در سال‌هاي گذشته منتهي به حل اين مسئله نشده است، اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران ريشه اصلي اين مشكل را عدم رجوع به خواست و نظر ساكنين اصلي اين سرزمين شامل مسلمانان، يهودي‌ها و مسيحيان، چه آنهايي كه در سرزمين فلسطين مانده‌اند و چه آنهايي كه در نقاط مختلف جهان آواره هستند، مي‌داند و به همين دليل اساس طرح مورد نظر جمهوري اسلامي ايران ، مراجعه به آراء فلسطيني‌ها است.
وي ضمن نمايشي خواندن اقدام اخير شوراي امنيت در صدور قطعنامه اخير درباره فعاليت هسته‌اي ايران، مواضع اصولي جمهوري اسلامي ايران را مبني بر ادامه مذاكرات آغاز شده براي نيل به يك توافق مشترك بيان كرد.
وزير امور خارجه كشورمان در تحليل اوضاع قفقاز، سوء محاسبه و اطلاعات نادرست، همراه با تحريك‌ها و مداخلات خارجي را از علل بروز بحران و ادامه آن بر منطقه و جهان دانسته و ابتكار جمهوري اسلامي ايران براي كمك به حل اين مناقشه را از طريق مذاكرات منطقه‌اي و به موازات آن استفاده از ظرفيت اروپا بر مبناي ايجاد يك ساز و كار همكاري در حوزه‌هاي انرژي، حمل و نقل و امنيت، تشريح كرد.
متكي با اشاره به افتتاح دفتر يونامي در تهران، آمادگي كشورمان را براي تقويت همكاري با سازمان ملل در مسئله عراق اعلام كرد.
دبيركل سازمان ملل نيز در اين ديدار با مهم توصيف كردن نقش ايران در كمك به حل بحران‌هاي منطقه‌اي از جمله در خاورميانه، به تشريح فعاليت‌هاي سازمان ملل درباره مسئله فلسطين پرداخت و تصريح كرد: اينجانب مكرر مواضع قاطع خود را درباره ضرورت بر چيدن شهرك‌ها، احداث نكردن شهرك‌هاي جديد، بازشدن راه‌هاي كمك به مردم غزه و رفع محدوديت‌هاي مرزي از سوي اسرائيل، اعلام كرده‌ام.
وي با ابراز خرسندي از استقرار ثبات و آرامش بيشتر در لبنان و عراق از جمهوري اسلامي ايران بخاطر استقرار افسر رابط يونامي در تهران تقدير كرد.
بان‌كي‌مون بحران در قفقاز را مايه نگراني خواند و ابراز اميدواري كرد با ادامه تلاش ها و ابتكارها و نقش مهم سازمان ملل در ادامه گفتگوها و كمك به مردم آسيب ديده ، اين بحران بطور كامل حل شود.

وي در بحث هسته‌اي، بر ضرورت ادامه گفتگوها تا حل نهايي مسئله به عنوان موضع سازمان ملل متحد

ارسال خبر نسخه قابل چاپ بازگشت

منوهاي اصلي
امروز
شنبه 3 فروردین 1398
جستجو
ده بازديد آخر
127.0.0.1
127.0.0.1
192.168.0.254
192.168.0.254
192.168.0.254
127.0.0.1
127.0.0.1
127.0.0.1
127.0.0.1
127.0.0.1
آمار سايت
كاربران آنلاين1
بازديد امروز784
كل بازديدها963

ParsiNIC.com